Najczęściej zadawane pytania

Rozumiemy, że mają Państwo wiele pytań na temat pracy na stanowisku lekarza RMO lub samej pracy w Wielkiej Brytanii czy w NES.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli jednak nie znajdą Państwo poszukiwanych  odpowiedzi, zachęcamy do kontaktu z nami.

Jakie kwalifikacje są wymagane, aby zostać lekarzem RMO pracującym dla NES?

Kryterium wyjściowe dla stanowiska RMO to 2 lata doświadczenia pracy w szpitalu po otrzymaniu uprawnień, przy czym uwzględniany jest także staż kliniczny. Ponadto wymagane jest minimum  6 miesięcy doświadczenia z pacjentami zabiegowymi. Kolejny wymóg to certyfikaty ze szkoleń resuscytacyjnych ALS/PALS. NES Healthcare organizuje szkolenia ALS/PALS w Wielkiej Brytanii.

Jakie są formalne wymogi podjęcia pracy jako RMO?

Niezbędna jest rejestracja w General Medical Council  i uzyskanie  pełnej  licencji do wykonywania zawodu. Warto zapoznać się ze szczegółowym opisem procesu rejestracji w GMC na stronie internetowej http://www.gmc-uk.org/doctors/before_you_apply.asp  W ramach rejestracji GMC  lekarz musi przedłożyć certyfikat zdanego egzaminu językowego IELTS w wersji akademickiej z całościowym wynikiem 7.5 oraz minimum 7.0 ze wszystkich czterech części egzaminu. W Polsce egzaminy IELTS organizuje British Council. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.britishcouncil.pl/egzaminy/ielts

Zarejestrowałem się w NES przez internet – co dalej?

W ciągu 4 dni roboczych skontaktuje się z Państwem nasz konsultant. Jeżeli dołączyli Państwo CV, od razu będzie możliwe omówienie aplikacji. W razie potrzeby nasz konsultant pomoże wypełnić CV zgodnie z naszym szablonem. Proces rekrutacyjny obejmuje rozmowy rekrutacyjne, udział w kursie RMO, który zaplanowany jest jako szkolenie z obowiązków RMO, a jednocześnie jako ocena umiejętności medycznych kandydatów.

Kiedy mogę zacząć pracę?

NES Healthcare cieszy się reputacją firmy rekrutującej najlepszych lekarzy w Wielkiej Brytanii.  Nasze procedury rekrutacyjne obejmują rozmowy kwalifikacyjne, testy językowe, testy umiejętności oraz szkolenia kompetencyjne. Z tego względu proces rekrutacji niekiedy wydłuża się do 5-6 miesięcy.

Jak długo trwa umowa?

Staramy się dostosować czas trwania umowy do Państwa oczekiwań. Większość lekarzy decyduje się na umowy 6 – 12 miesięczne. Jednak możliwe są również dłuższe okresy.

Jakiego rodzaju świadczenia dodatkowe obejmuje oferta?

NES Healthcare zwraca koszt rejestracji w GMC oraz może pomóc sfinansować wstępne koszty, w tym kursy ACLS (Advanced Cardiac Life Support) oraz PALS (Paediatric Advanced Life Support). Dodatkowo zapewniamy ubezpieczenie od skutków szkód medycznych w przypadku wszystkich procedur wykonywanych przez naszych lekarzy.

W jaki sposób otrzymam wynagrodzenie?

Wszyscy nasi lekarze pracujący na podstawie umów na czas określony otrzymują wynagrodzenie miesięczne, wypłacane na rachunek bankowy otwarty w Wielkiej Brytanii. Przed wypłatą wynagrodzenia lekarz otrzymuje pocztą elektroniczną wykaz składników wynagrodzenia.

W jaki sposób mogę otworzyć rachunek bankowy w Wielkiej Brytanii?

NES Healthcare dysponuje umową z NatWest Bank, na mocy której lekarze mogą otworzyć rachunek bankowy. Wszelkie czynności związanych z rozpoczęciem procedury i spotkaniem w placówce banku załatwia NES Healthcare.

Jakiej wysokości podatek będę płacić?

Wysokość podatku zależy od liczby przepracowanych godzin oraz od stawki godzinowej. Na stronie www.hmrc.gov.uk znajdują się najbardziej aktualne informacje.

Czy zapewnione jest zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii?

Większość naszych szpitali oferuje bezpłatne zakwaterowanie na czas dyżuru. Z uwagi na fakt, iż większość zmian jest w systemie rotacyjnym (tydzień dyżuru, tydzień wolny), nasi lekarze muszą sami znaleźć zakwaterowanie w tygodniu wolnym od pracy, jeśli nie decydują się na powrót do kraju na ten czas. Dysponujemy także ograniczoną liczbą pokoi dostępnych w naszym RMO House w Aylesbury – można je zarezerwować poprzez naszą firmę.

Na jakiego rodzaju wsparcie mogę liczyć w Wielkiej Brytanii?

Każdy lekarz przyjeżdżający do pracy w NES Healthcare uzyskuje opiekę Medical Staffing Manager (MSM). Jego zadaniem jest zapewnienie wsparcia i pomocy lekarzom, aby w jak największym stopniu ułatwić im pracę. Wsparcie to obejmuje pomoc w organizacji podróży, terminowe przekazywanie dokumentów, składanie wniosków o urlop, wypełnianie formularzy, a także otwarcie konta bankowego.

W jaki sposób stanowisko RMO pomoże mi w mojej karierze zawodowej w Wielkiej Brytanii?

Praca jako lekarz RMO stanowi doskonałe wprowadzenie do brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej. Pozwala na nawiązanie cennych kontaktów z konsultantami oraz skorzystanie z możliwości, które pojawią się w ramach NHS. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu lekarzy stanowisko RMO nie jest celem długoterminowym. Dlatego kiedy upływa termin kontraktu RMO, staramy się pomóc w znalezieniu odpowiedniej pracy w NHS, jeśli lekarz sobie tego życzy. Wielu byłych lekarzy RMO skorzystało z naszej pomocy w tym zakresie, a my staramy się utrzymywać z nimi kontakt i śledzić rozwój ich kariery.

Czy mogę wykonywać więcej pracy poza obowiązkami w ramach dyżurów określonych w umowie?

Tak. Wielu naszych lekarzy wykorzystuje program dyżurów Standby, aby otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Warto pamiętać, że zapewniamy naszym lekarzom dyżurującym w ramach Standby bezpłatne zakwaterowanie, a ponadto wypłacamy im 200 GBP nawet w przypadku braku wezwania do pracy.

Zarejestruj się w bazie NES, aby otrzymywać aktualne oferty pracy